Projekta “Skolas soma” ietvaros 8.c  klases skolēniem 30.04 bija iespēja noskatīties digitālo  Teatrālā pantomīmu un cirka priekšnesumu kombinējoša izrādi — PantoCirks.

Šajos apstākļos, kad nav iespējas klātienē apmeklēt kultūras pasākumus, skolēniem bija iespēja iepazināties  kar pantamimo mākslu  un  dabūt  pozitīvas emocijas.

Pateicoties mākslinieku radošajai pieejai, pasākumu klāsts bija plašs un daudzveidīgs.

Izrādes laikā skolēni vēroja stāstu par varoni – sapņotāju, kurš ceļo. Savā ceļā viņš sastop iguānu un meiteni. Sapņotāja ceļojums ir pilns ar rotaļām, draudzību un spilgtām fantāzijām. Tā kā izrāde bija ar pantomīmas elementiem, skolēniem stāstam bija jāpievērš īpaša uzmanība, jo izrādes laikā galvenie varoņi nesarunājās, bet visu stāstīja caur ķermeņa valodu.

Izrādes noslēgumā skolēniem tika dots ieskats par cirka pamatiem un dažādām izrāžu formām. Skolēniem bija iespēja piedalīties arī meistarklasē, kuras laikā tie tika mudināti izmēģināt pantomīmas un plastiskās akrobātikas pamattehnikas.

Skolēnu atsauksmes:

Valērija:

Tas ir brīnišķīgi, ka cilvēki tādā situācijā kā šobrīd pasaulē, kad jūs nevarat iet uz šādām izrādēm un pasākumiem, paldies, ka cilvēki mēģina veidot šādus video, tas ir uzslavas vērts.

Man tas ļoti patika un bija interesanti novērot, arī ļoti interesantus tēlus, kurus es gribēju apskatīt, un viss tika izstrādāts ļoti detalizēti.

Anastasija:

Bija diezgan interesanti vērot notiekošo. Es uzzināju, kas ir Pantomīma. Un es uzzināju, kā tiek iegūtas pantomīmas prasmes. Pateicoties pantomīmas mācībām, var nostiprināt ķermeņa muskuļus. Attīstās arī ritma sajūta, dzirdes un redzes atmiņa.

Deniss:

Man patikā pantomīma. Viņa bija smieklīga, ļoti labi aktieri, laba sagatavošana. Bet dažreiz tas bija biedējoši.

Evelīna:

Biju ļoti uzjautrināta un pārsteigta par videoklipu.

Pantomīma ir ļoti interesanta lieta, bet skatīties, ko cilvēki dara, bija ļoti smieklīgi. Mīmu plastiskās kustības un viņu roku žesti man atgādināja itāļus, jo, runājot, viņi bieži žestikulē un kaut ko rāda ar rokām.

Man šķiet, ka, lai kļūtu par mīmu, ir jābūt bagātīgai iztēlei. Un pantomīmas procesā iztēle attīstās vēl vairāk, tāpēc šī ir diezgan interesanta  māksla.

Artēmijs:

Man pantomīma un cirka izrāde patika tikai daļēji, jo es ne visu varēju saprast. Man šī izrāde likās dīvaina un nesaprotamā. Toties man viņa patika, jo izrādē bija interesanta un neparasta. Es domāju ka dzīvē man tas nebūs vajadzīgs.

Artjoms:

Izrāde man patika! Man patika visi aktieri un viņu izrādes. Es domāju, ka no šī video uzzināju ļoti daudz. Brīvajā laikā mēģināšu veikt dažādus vingrinājumus. Un es mēģināšu kļūt nedaudz līdzīgs aktieriem šajā izrādē. Iesaku visiem meklēt!

Nākamajā klases stundā stundā runāsim par citiem interesantiem virzieniem Latvijas mākslā kopā ar klases audzinātāju V. Svečņikovu.

Paldies programmai “Latvijas skolas soma”  par iespēju mācīties kaut ko jaunu!

0 0 votes
Article Rating