Šis mācību gads, neskatoties uz pandēmijas radīto diskomfortu, ir  mūsu skolas 11. un 12.klases skolēniem bijis tomēr interesants. Literatūra ir tas mācību priekšmets , kurš ļauj mums izteikties, diskutēt, sapņot un pilnveidot savu garīgo pasauli.

19.aprīlī mēs noskatījāmies R.Blaumaņa lugu “Indrāni” tiešsaistē, kuru piedāvāja projekts un sniedza Latvijas Nacionālais teātris. Režisors Valters Sīlis, lomās: Ģirts Jakovļevs, Lolita Cauka, Uldis Anže, Daiga Gaismiņa, Juris Lisners, Daiga Kažociņa, Ainārs Ančevskis, Jurģis Spulenieks, Anna Klēvere, Agnese Cīrule.

Līdz tam bijām noskatījušies arī G.Cilinska režisēto filmu “Indrāni” (1971). 

12.klasē stundā mums notika diskusija par filmu un izrādi. Katrs gribēja izteikt un pastāstīt par  savām izjūtām par filmu un izrādi.

Izrāde rosināja daudz vairāk jautājumu-kāpēc? Centāmies atrast uz tiem atbildes, diskutēt.

Pēc izrādes noskatīšanās tika piedāvāts radošais darbs jauniešiem — kļūt par rakstnieku vai režisoru filmai vai izrādei un mainīt sižeta gaitu.

Bija tik interesantas pārdomas par paaudžu konfliktu kā senos laikos, tā mūsdienās, idejas par to, kā mazināt domstarpības starp vecākiem un bērniem. Un bija tik daudz interesantu atziņu šajos radošajos darbos!

Jūlija Šeikovska situāciju (lugā) risina šādi : ”Vecāki un bērni pacentās uzmanīgi uzklausīt cits citu. Ieva un Edvarts aizdomājās un tomēr saprata, ka vecākiem jau ir grūti strādāt, un atbildība par saimniecības nākotni ir tikai uz viņu pleciem. Vecāki nolēma, ka viņi palīdzēs bērniem ar padomiem, kad tas būs vajadzīgs.”

Daudz un dažādas bija idejas un padomi.

Pateicamies Latvijas Nacionālajam teātrim un projektam „Skolas soma” par šo brīnišķīgo iespēju iepazīt R.Blaumaņa lugu tik daudzveidīgos un mūžam aktuālos tēlus un dzīves situācijas.

Man ļoti patika izrāde “Indrāni”! Ļoti pamācoša un liek domāt par daudzām lietām. Šī uzstāšanās mani iespaidoja visu dienu. Es gribētu vairāk šādus pasākumus ar iespēju apskatīt dažādas teātra izrādes!..

“Indrāni” ir viens no pazīstamākajiem R. Blaumaņa literārajiem darbiem, kurā rakstnieks pilnībā apliecinājis savu meistarību dramaturģijas satura un R. Blaumanis lugā aplūkojis saimniecisku un ētisku konfliktu, kas saistīts ar paaudžu attiecībām, īpašuma apsaimniekošanu un tā pārņemšanu. Mēs paskatījamies izradi.

Emociju jūra, ir par ko padomāt! Paldies par jūsu aktiermeistarību, šādu centību – ir ļoti patīkami apmeklēt profesionāļus! Talanti! Visi varoņi ir iemiesoti.

Paldies saka 12. un 11.klases kolektīvam un latviešu valodas un literatūras skolotājai Irēnai Ašakai

0 0 votes
Article Rating