Sestdien, 12.martā mūsu skolas 7. un 8.kl. audzēkni — Evelīna Solovjova, Aleksejs Tihomirovs un Viktorija Danilova saņēma konkursa “Torņu spēles” laureātu diplomus Rīgas Tehniskās universitātes Inženierzinātņu vidusskolā.

Lai veicinātu skolēnu interesi par inženierzinātnēm, pētniecību un eksperimentālā darba apguvi, kā arī attīstītu skolēnu radošo domāšanu, Rīgas Tehniskās universitātes Inženierzinātņu vidusskola (RTU IZV) aicināja 7.–9. klases skolēnus piedalīties makaronu torņu būvniecības konkursā “Torņu spēles”. No 11. janvāra līdz 21. februārim konkursa dalībniekiem bija jāuzbūvē spageti tornis, kas spēj noturēt plastmasas glāzi, kurā ir 200 ml ūdens. Torņa izveidi skolēniem bija  jāiemūžina video, kurā ir redzams torņa tapšanas process vai tā etapi, kā arī papildus informācija par torņu un materiāliem.

Inženierzinātņu vidusskolu RTU dibināja, izjūtot atbildību par tehnisko zinātņu attīstību Latvijā. Šā gada septembrī mācības IZV 10. klasē sāka pirmie 24 skolēni, kuri apgūst Vispārējās vidējās izglītības matemātikas, dabaszinību un tehnikas virziena programmu.

RTU vēlas dot iespēju talantīgiem jauniešiem padziļināti apgūt eksaktās zinātnes, tā nopietni sagatavojoties inženierzinātņu studijām. Īpaša uzmanība mācību procesā ir veltīta skolēnu zinātniskajam darbam RTU fakultātēs, jau skolas solā ieinteresējot jauniešus par pētniecību un audzinot jaunu zinātnieku paaudzi.

Foto galerija:

Video galerija:

0 0 votes
Article Rating