Mūsu skolas audzēkņus šodien apmeklēja policijas suns — Rotto, lai atgādināt bērniem, kā jāuzvadās brīvdienās, lai pavadīt tos jauki un bez traumām, kā arī stāstīja kā uzvesties ārpus skolas, jo daudziem skolēniem rudens brīvlaikā būs atpūtas laiks, kuru viņi pavadīs dažādās aktivitātēs pie dabas, pie ūdens tilpnēm, nometnēs, aktīvi sportojot un citādi atpūšoties.

Lai rūdens brīvdienas neaizēnotu nepatīkami starpgadījumi, skolotāji aicina vecākus un aizbildnes mācību ceturkšņa noslēgumā aktualizēt drošības jautājumus. Svarīgi arī, lai bērni skaidri zinātu, kur nepieciešamības gadījumā vērsties pēc palīdzības. Svarīgi arī atcerēties, ka, saskaņā ar Bērnu tiesību aizsardzības likumu, vecāku pienākums ir neatstāt bērnu līdz septiņu gadu vecumam bez pieaugušo vai personu, ne jaunāku par 13 gadiem, klātbūtnes.

Bērnu fiziskā un emocionālā attīstība notiek pakāpeniski. Bērni mācās no pieredzes un atdarina pieaugušos, taču bērnu prasmes nav pietiekamas, lai rīkotos droši. Bērnu uzvedība un praktiskā rīcība bieži nesakrīt ar viņu teorētiskajām zināšanām par drošu uzvedību un rīcību. Tāpēc būtisks ir pieaugušo drošas rīcības piemērs un konsekvence – vienmēr rīkoties atbildīgi.

Bērns ir aizrāvies rotaļā, viņu ietekmē citu bērnu darbības (grupa), viņš vēl nespēj prognozēt savas rīcības sekas. Negadījuma brīdī rodas papildus satraukums, tāpēc ir jāpalīdz bērnam būt drošākam un zināt, kur un kā meklēt pieaugušā palīdzību! Kur dārzā/mājā atrodas, piemēram, vecvecāki, kamēr bērns rotaļājas, kāds ir drošākais ceļš pie kaimiņiem, kā sazvanīt vecākus.

0 0 votes
Article Rating