ZPD aizstāvēšana skolā

Nē, šī publikācija ne par kārtējo “10 year challenge”, bet labas ziņas par to, ka šodien skolā norisinājās audzēkņu Zinātniski pētniecisko darbu aizstāvēšana, jo mums arī patīk nedēļas nogalē gandarīti atpūsties. Uz skolēnu zinātniskās pētniecības darbu konferences reģionālu posmu no skolas tika izvirzīti trīs darbi.

Bērni ciemos Rīgas sociālās aprūpes centrā “Mežciems”

Pirms Ziemassvētkiem mūsu skolas bērni un skolotāji labdarības nedēļas ietvaros ieplānoja uzdāvināt Rīgas sociālās aprūpes centra “Mežciems” iemītniekiem skolēnu pašdarinātās dāvanas, lai ieviestu Ziemassvētku garu ne tikai skolas telpās, bet arī aprūpes centrā. Protams, pasākumam ir arī audzinošs mērķis — attīstīt atbildības sajūtu un līdzjūtību – , jo bērni ir tik dažādi — vieni ar lielu atbildību veic sev uzticētos pienākumus, bet citi gaida, kad kāds visu izdarīs viņu vietā. Vienmēr jau gribas, lai mūsu bērns nebūtu citiem uz kakla sēdētājs, bet spētu uzņemties atbildību un atbilstoši rīkoties. Vidusskolas skolēni kopā ar sociālo pedagogu Annu Kolpakovu un direktora vietnieci ārpusklases darbā Irēnu Petrovu apciemoja Rīgas sociālās aprūpes centra “Mežciems” klientus un pavadīja kopā ar viņiem teju visu dienu. Vēlāk sarunās skolēni pauda vēlmi biežāk apmeklēt seniorus, jo, vai tad tiešām tikai vienu reizi gadā, akcijas ietvaros palīdzēt citiem cilvēkiem? Tāpēc viņi jau kuplākā kompānijā nolēma apmeklēt kungus un kundzes aprūpes centā pēc Jaungada brīvdienām, 7.janvarī, kopā ar skolas deju grupu “Raduga” un Latvijas Universitātes studentiem dāvinot viņiem koncertu!

Izcilnieku apbalvošana

Noslēdzas mācību gada 1.semestris, bet, pirms skolēni devās pelnītajā atpūtā, tika sveikti tie audzēkņi, kuri parādījuši labus rezultātus mācībās. Lepojamies ar skolēniem, kuri saņēma īpašas liecības – sudraba un zelta, ko sagatavoja Skolēnu Padomes pārstāvji un svinīgi pasniedza skolas direktora vietnieki — Zinaida Kočergina, Irīna Aizpuriete un Jeļena Maksimenko.

Balle “Ziemassvētku pasaka” skolā

Vidusskolas Ziemassvētku balli šogad plānojam dienu pirms liecību izsniegšanas — 21. decembrī. Ieeja ballē tika atvērta laikā no 17:45 līdz 18:15, kad tika paredzēta svinīgā atklāšana. Ballē bija dzīvā mūzika, kā arī DJ. Visiem, kam apnika baudīt mūziku zālē, tika nodrošinātas arī citas izklaides vietas — galdi ar uzkodiem un foto stūris.

Ādolfa Alunāna muzeja muzejpedagoģiskā programma un ekskursija Jelgavā

Skolas 6.–9. klašu skolēni programmas “Latvijas skolas soma“ ietvaros 29.novembrī, 6., 7.decembrī un 13.decembrī brauca ekskursijā uz Jelgavu, kur apmeklēja Ā.Alunāna muzeju un iepazinās ar Jelgavas pilsētas vēsturi un tās kultūras pieminekļiem.

Sākumā mēs devāmies uz Ā.Alunāna muzeju, kur ar interesantu uzdevumu palīdzību, sadaloties komandās, atkārtojām un papildinājām zināšanas par latviešu rakstniekiem un viņu daiļdarbiem. Sapratu, ka jāpapildina savas zināšanas par latviešu literatūras klasiķiem.

Pēc tam mūsu gids Aleksejs Lukjančikovs jautri, interesanti, asprātīgi un draudzīgi pastāsīja par Jelgavu, tā ir viņa dzimtā pilsēta, par krāšņo pili, kur tagad ir Latvijas Lauksaimniecības  universitāte. Bija ļoti interesanti, mūsdienīgi, un viss notika nepiespiestā gaisotnē. Es un mani klasesbiedri ļoti novērtējam programmu “Latvijas skolas soma”, jo ar tās palīdzību mēs izglītojamies, paplašinām mūsu zināšanas par Latvijas kultūru.

Autore: 9.b klases skolniece Laura Kukša