Kas ir sīkdatne?

Sīkdatne ir neliela teksta datne, kas tiek nosūtīta uz Jūsu datoru vai mobilo iekārtu tīmekļa vietnes apmeklēšanās laikā un ko tīmekļa vietne saglabā jūsu datorā vai mobilajā ierīcē, kad jūs atverat vietni. Katrā turpmākajā apmeklējuma reizē sīkdatnes tiek nosūtītas atpakaļ uz izcelsmes mājas lapu vai uz citu mājas lapu, kas atpazīst šo sīkdatni. Sīkdatnes darbojas kā konkrētas mājas lapas atmiņa, ļaujot šai lapai atcerēties Jūsu datoru nākamajās apmeklējuma reizēs, tai skaitā sīkdatnes var atcerēties Jūsu iesatījumus vai uzlabot lietotāja ērtības. Papildu informāciju par sīkdatnēm, kā arī kā tās iespējams pārvaldīt vai izdzēst, varat iegūt mājaslapā www.aboutcookies.org.

Sīkdatnes Rīgas 74. vidusskolas tīmekļa vietnē:

Rīgas 74. vidusskolas mājaslapā netiek veikta mērķtiecīga sīkdatņu analīze.

Mājas lapā tiek kopumā pielietoti 5 sīkdatnes:

Trīs (vietējie) — lai atšķirt reģistrētus lietotājus, no pārējiem, kā arī bloķētus lietotājus

Divi (ir saistīti ar pakalpojumiem no trešajām pusēm) — GOOGLE kompānijas ANALYTICS informācija, lai gūt statistiku par lietotāju apmeklējumu — apmeklēšanas laiks, valsts un cita papildus informācija apkopotā veidā — gadījumā, ja lietotājs apmeklē skolas vietni caur GOOGLE CHROME pārlūkprogrammu un ir pieslēdzis ar reģistrēto profilu.

Visi dati tiek izmantoti apkopotā veidā un netiek nodoti trešās rokās.
Iegūta informācija tiek izmantota lai uzlābot publicēto materiālu kvalitāti un zināt, kāda informācija interesē mūsus apmekletājus.

Kā izslēgt sīkdatnes?

Parasti ir iespējams mainīt pārlūkprogrammas iestatījumus, lai atteiktos no jaunām sīkdatnēm, izslēgtu esošās vai vienkārši informētu Jūs par jaunu sīkdatņu nosūtīšanu uz Jūsu datoru. Lai to izdarītu, Jums ir jāaktivizē pārlūkprogrammā esošie norādījumi (parasti atrodas sadaļā „Palīdzība”, „Rīki” vai „Rediģēšana”). Vairāk lasiet www.aboutcookies.org.