6.A klase “Skolas somas” ietvaros 29.04.2021  apmeklēja izzinošo nodarbību “Āraišu ezerpils. Jautājumu tikpat cik atbilžu.” un 30.04.2021 “Lidojošo ezeru teikas: pasaka vai vēstures avots.

 Skolēniem bija iespēja iepazīties ar Āraišu ezerpils vēsturi, par cilvēku dzīvesveidu, nodarbošanos un ikdienu.

Nodarbības pamatā bija stāstījums un diskusijas ar skolēniem, kas tika papildināta ar daudzveidīgiem attēliem, kas ļāva vieglāk uztvert un saprast doto informāciju. Lielu sajūsmu skolēnos izraisīja spēle Kahoot, kas sniedza ne tikai atgriezenisko saiti par doto pasākumu, bet arī ļāva sacensties skolēniem gan gudrībā, gan arī veiklībā.

Skolēni atzīmēja, ka nodarbības vadītāja ļoti saprotami un interesanti stāstīja. Viņi uzzināja gan par to kā tika celta ezerpils, gan par cilvēku dzīvi, nodarbošanos, darbarīkiem, apģērbu.

Visvairāk skolēnus pārsteidza tas, ka ezerpilī cilvēki dzīvoja ļoti mazās mājiņās, kurās bija tikai 1 istaba. Šī istaba vienlaicīgi bija gan virtuve, gan darbnīca, gan arī guļamistaba, turklāt tai nebija pat skursteņa un tāpēc istabā vienmēr bija dūmi (dūmistaba). Darot darbus, cilvēki sēdēja uz grīdas, jo tur bija mazāk dūmu.

Skolēnus pārsteidza arī tas, ka darbarīkus un apģērbu ezerpilī cilvēki izgatavoja paši savām rokām. Apģērbs skolēniem likās skaits, bet neērts. Toties biteniekam bija jābūt fiziski spēcīgam, jo lai iegūtu medu, viņam bija jākāpj kokā.

Uzskatam, ka tās bija ļoti interesantas, izzinošas un labi organizētas nodarbības, kas ļāva ne tikai pilnveidot savas zināšanas, bet arī radīja interesi savas valsts vēsturi.

Paldies “Skolas somai” un tās koordinatorei Snežannai Parfjonovai!

0 0 votes
Article Rating