Šā gada 27. un 27.novembrī programmas “ Latvijas skolas soma “ ietvaros jau otro reizi 5.klašu skolēni devās iepazīt kultūras vērtības. Šoreiz bija iespēja papildināt savas zināsanas par Vecrīgas vēsturi un par ornamentu rašanās pirmsākumiem dažādās Austrumu zemēs un Latvijā.

“Man ļoti patika, ka mūsu gids Aleksejs Lukjančikovs iedeva darba lapas, un grupās mēs staigājām, meklējām atbildes uz jautājumiem par Vecrīgu. Manā grupā visgrūtākais jautājums bija par Vecrīgas spoku,” stāsta 5.b klases skolniece Milana Varoņina.

“Mākslas muzejā Rīgas Birža mums bija ļoti interesanta programma “Ornaments”, kuru vadīja gide Maija. Es iepazinos ar vissenākajiem ornamentiem Senajā Ēģiptē, Japānā, Ķīnā, Grieķijā, Indijā, Indonēzijā un Latvijā. Izrādās, ka visām pasaules tautām ļoti līdzīgi tika zīmēti šādi ornamenti, kā saule, zeme, ūdens. Man ļoti patika, ka varēju pārzīmēt zīmēšanas albumā tos. Tagad es labāk sapratīšu ornamentu nozīmi uz dažādiem mākslas darbiem un ikdienišķiem priekšmetiem, “ 5.klases skolniece Vera Černogorova.

Paldies gidiem Maijai un Aleksejam!

Autors: 5. klases skolēns Nikita Kasparovičs