Šā gada oktobrī un novembrī mūsu skolas 10.–12. klašu skolēni programmas “Latvijas skolas soma “ietvaros viesojās VEF Kultūras pilī un VEF vēstures muzejā, kur bija iespēja redzēt pagājušā gadsimta 50.gadu Latvijas arhitektūras stila paraugu, uzzināt VEF Minox stāstu un redzēt industriālo kultūras mantojumu.

“Mani pārsteidza plašais izstrādājumu klāsts, kuru ražoja VEF  20. gs. 30. gados – elektriskās spuldzes, putekļu sūcēji, kabatas lukturīši un baterijas, vēja ģenerators u.c. To visu precīzi raksturo teiciens: “VEF ražoja visu, sākot ar adatām un beidzot ar lidmašīnām.” Muzeja krājuma lepnums ir fotoaparāts VEF Minox – pasaulē pazīstamākais VEF ražojums, kas ir viena no Latvijas Kultūras kanona vērtībām. Pēc šīs ekskursijas varējēm pildīt testu, atbildes meklējot muzeja ekspozīcijā.

Protams, jāpasaka arī svarīgs fakts, kāpēc ekskursija VEF pilī un muzejā bija aizraujoša, jo to vadīja gids Aleksejs Lukjančikovs. “Uzskatu, ka mūsdienās katram gidam ir jābūt tik mūsdienīgam, zinošam un atraktīvam, tad jebkura vecuma skolēniem būs interesanti apmeklēt muzejus un paplašināt savu redzesloku”, 11. klases skolniece Anneta Kļujeva.

10. klases skolēns Pāvels Marčenkovs: ” Ekskursijā VEF kultūras pilī un VEF vēstures muzejā gids A. Lukjančikovs plaši un saprotami pastāstīja par restaurācijas darbiem, parādīja unikālus eksponātus. Es varēju iesaistīties interaktīvos piedzīvojumos – izmēģināt, kā tas ir – piezvanīt, griežot telefona ciparripu, fotografēt ar VEF Minox. “

Pasākuma otrā daļa notika Vecrīgā, kur, strādājot grupās ar darba lapām, varējām atraktīvā un interesantā veidā iepazīt ēkas, leģendas, personības un pieminekļus.

“Vecrīgā man patika orientēties, jo uzzināju man pārsteidzošus faktus par manas dzimtās pilsētas vēsturi. Ar nepacietību gaidīšu 15.decembri, kad A.Lukjančikovs ieradīsies skolā, lai paziņotu uzvarētājus”,  10.klases skolniece Aņa Valenda.

Ar nepacietību gaidīsim 2.semestra programmas “Latvijas skolas soma” pasākumus.

Autore: 12. klases skolniece Karolina Koročkina