No 2018./2019.mācību gada  līdz 2020./ 2021.mācību gadam mūsu skolas skolēni ir programmas “Latvijas skolas soma” dalībnieki. Latvijas valsts simtgades programmas iniciatīvas mērķis ir nodrošināt iespēju valsts noteiktā mācību satura ietvaros katram 1.–12. klašu skolēnam klātienē izzināt un pieredzēt Latvijas dabas un kultūras vērtības, kā arī iepazīt zinātnes sasniegumus un uzņēmējdarbības veiksmes stāstus.

6. septembrī Arēnā Rīga seši tūkstoši pamatskolas vecuma skolēnu, tai skaitā arī mūsu skolas 15 skolēni, piedalījāsdažādās izstādēs un interaktīvās darbnīcās varēja koncentrētā veidā izmēģināt iniciatīvu „Latvijas skolas soma” un atklāt Latvijas daudzveidību, sasniegumus, inovācijas, kultūru, vēsturi un tradīcijas.

”Animācijas Brigāde” leļļu un filmu darbnīcā varēja uzzināt vairāk par filmu tapšanas procesa aizkulisēm, mūzikas istabā – apgūt skrečošanas pamatprasmes un piedalīties radošā eksperimentā, skolēniem bija iespēja arī ielūkoties pasākumu sagatavošanas aizkulisēs, video studijā dalīties iespaidos, ko viņiem nozīmē Latvija un kādu viņi to redz nākamajos simt gados, kā arī piedalīties citās aktivitātēs un ieskandināt jauno mācību gadu koncertā “100 Latvijas stāsti 100 minūtēs” kopā ar Latvijas māksliniekiem. “Latvijas skolas somas” atklāšanas pasākumā piedalījās skolēni un viņu pedagogi no visām Latvijas pašvaldībām (119 novadiem).

“Pirms koncerta man patika vērot kā viena sieviete mūzikas pavadījumā uz apgaismota stikla galdazīmēja ar smiltīm. Koncertā patika košās krāsas, gaismas, kā skanēja senās tautas dziesmas mūsdienīgos ritmos, kā puiši taisīja trikus ar bmx velosipēdiem un  ka tajā piedalījās Maestro Raimonds Pauls”,  9. a klases skolnieks Maksims Voroņko.

“Koncerts “100 Latvijas stāsti 100 minūtēs” bija ļoti muzikāls, krāšņs un mūsdienīgs. Man tas ļoti patika. Žēl, ka visi mani klasesbiedri to nevarēja apmeklēt, bet es dalīšos ar saviem iespaidiem”, 7.b kalses skolniece Elīna Marčenkova.

”Mans novēlējums ir šāds. Lai mums visiem izdodas izjustu piederības sajūtu savai valstij!” programmas koordinatore Ingūna Villenova.