Karolina Koročkina raksta par dalību European Youth Event projektā:

Šogad no 1.–2.jūnijam es piedalījos European Youth Event, kas notika Strasbūrā, Francijā. Šīs ir ikgadējs pasākums, kurā piedalās jaunieši no visas Eiropas. Eiropas parlaments dod iespēju jauniešiem izteikt un piedāvāt savas idejas Eiropas uzlabošanai un problēmu risināšanai. Katram ir jāizvēlas 4 aktivitātes, kurās piedalīsies, apspriedīsi un uzklausīsi citu viedokļus. Aktivitātes notiek Eiropas parlamenta ēkā. Šogad piedalījās ap 10000 cilvēku.

31. maijā es kopā ar grupu no Latvijas devos uz Strasbūru. Vispirms mēs aizlidojām uz Frankfurti un tad ar autobusu braucām uz Strasbūru. Pilsēta ir ļoti skaista, veca un ar daudziem arhitektūras pieminekļiem. Pirmajā dienā pastaigājos pa pilsētu un apmeklēju centrālo baznīcu, oranžēriju un vecās ielas. 1. un 2. jūnijā devos uz aktivitātēm. Visvairāk man patika aktivitāte “Sports bez korupcijas”. Kabinetā bija ap 200 cilvēku, kurus sadalīja pa grupām. Katrai grupai tika dota problēma, kurai bija jāatrod risinājums ,tad bija jāizvēlas 5 labākās idejas, kuras tika virzītas kopējam balsojumam. Katras grupas labākie piedāvājumi tika ielikti tiešsaistes balsojumā, un visi balsoja par 10 labākajiem, kuri pēc tam pastāstīja par savām idejām Eiropas parlamenta pārstāvim. Viņs tās komentēja. Vēl viena aktivitāte “Cīņa pret terorismu” notika parlamenta galvenajā zālē. Tur mums stāstīja par šo problēmu, atbildēja uz jautājumiem un prasīja piedāvāt savas idejas. Pārējās aktivitātes nebija tik interesantas, jo tur mums tikai stāstīja par problēmu. Pirmajā dienā mani intervēja televīzijas žurnāliste, lai uzzinātu manu viedokli par Eiropas nākotni, un ko es varu piedāvāt tās uzlabošanai. 3.jūnijā es ar pārstāvjiem no Latvijas atgriezāmies mājās.

Es esmu laimīga, ka piedalījos šajā pasākumā. Man izdevās iepazīties ar studentiem no citām valstīm. No Spānijas, Bulgārijas, Austrijas, Grieķijas un Krievijas. Es iepazinos ar cilvēku, kas pabeidza to augstskolu un fakultāti, kurā es gribētu studēt. Šis brauciens man deva iespēju iegūt pieredzi, iepazīties ar cilvēkiem un lieliski pavadīt laiku. Tagad es zinu vairāk. Liels paldies manai skolai, kura izvēlējās mani un atbalstīja! Bez skolas nekas nebūtu iespējams. Liels paldies organizatoriem un visiem, kas piedalījās!