Pagājušajā nedēļā skolā viesojās jaukā jauniešu grupa no starptautiskās KĒFA organizācijas. ERASMUS+ projekta “Youth For Youth. Step Up.” ietvaros satikās ar piektās klases skolēniem. Programmas koordinatore un Biedrības “KĒFA” valdes locekle Anna Gerasimova par projektu:

No 26.februāra līdz 1.martām “KĒFA” programmas “Es izvēlos dzīvi” ietvaros piektās klases audzēkni apmeklēja trīs pasākumus, kuros tika runāts par slikto alkoholu, narkotiku un smēķēšanu ietekmi un par veselīgu dzīves veidu.

Katrā pasākumā bija informatīvā daļa, kur bērniem tika stāstīts par slikto ieradumu sekām, par atkarību. Iegūto informāciju audzēkņi izmantoja interaktīvajā galda spēlē “Es izvēlos dzīvi”.

Šīm nodarbībām ir iepazīšanās raksturs un tās ir aizgūtas no L.D. Neikura programmas “Es izvēlos dzīvi”.  Šī programma ir orientēta uz apmācību par apzināto atteikšanos no narkotiskajām vielām un saudzīgo attieksmi par savu veselību.

Nodarbību mērķis — sniegt audzēkņiem izpratni par atkarībām un par veselīgo dzīves veidu.

Programma ir paredzēta 10-15 gadu vecuma posmam, sastāv no trim 40.min. garām nodarbībām.

Katra nodarbība ir informatīvā daļa (prezentācija, diskusija, video, balons cigaretes veidā un t.t.) un praktiktiskā daļa — spēle “Es izvēlos dzīvi”. Rotaļas uzdevumi — vadīt spēlmani par visiem cilvēka iespējamiem izvēles variantiem un parādīt uzskatāmu rezultātu. Spēle atkārtojās visās trijās nodarbībās, lai katrs dalībnieks varētu būt dažādās lomās.