Jūs noteikti esat dzirdējuši vārdu “programmēšana”, nojaušat, ka tā ir datorprogrammu radīšana jeb rakstīšana, varbūt jūs gribētu ar to nodarboties, to studēt, bet nezināt, vai jums tas padosies un patiks. Bet vai jūs zinājāt, ka no 2018./2019. m.g. mācību priekšmets “Datorika” Latvijā tiks pasniegts katrā klasē, arī pirmklasniekiem.

Skolā viesojas mācību centra “MC Alfa” pārstāvji ar mērķi piedāvāt profesionālās un neformālās pilnveides izglītības programmas. Viens no Mācību centra jaunākajiem projektiem ir  “AlfaRobot”. Šī projekta īstenošana ir sākusies no 2016.gada pavasara un pateicoties lielai atsaucībai no jaunā mācību gada “AlfaRobot” projekta īstenošana notiks jau vairāk nekā 60 skolās visā Latvijā.

Programmu radīšana ir citādāks darbības veids nekā parasta to lietošana, ko esat vairāk vai mazāk apguvuši. Lai bez milzīgas piepūles gūt priekšstatu par to, kas ir programmēšana, mācību centrs palīdzēs skolēniem nojaust, vai programmēšanas un datorzinātņu studijas varētu viņus interesēt, kā arī sagatavot jaunai mācību programmai.