Šogad mūsu skolas audzēkni un skolotāji arī piedalījās SOD. un apkopojot jaunāko informāciju no novadiem un pilsētām, ir sasniegts jauns dalībnieku skaita rekords – 100 350 vingrotāju! 

Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) organizētā “Olimpiskā diena 2015” šogad notika 348 norises vietās visā Latvijā un kopā pulcēja jaunu dalībnieku rekordu. “Olimpiskās dienas 2015” rīta vingrojumā piedalījās jau vairāk nekā 100 000 dalībnieku.

Šogad “Olimpiskās dienas 2015” devīze Latvijā ir “Nebrīnies. Piedalies!” un tā tika veltīta Olimpiskā sporta veida – basketbola popularizēšanai. “Olimpiskās dienas konceptu veido Starptautiskā Olimpiskā komiteja, tā ir veltīta tās dzimšanas dienai un šāds pasākums katru gadu notiek vairāk nekā 200 valstīs. Šī gada pasākumi Latvijā paredzēti, lai cilvēkus nedaudz tuvāk iepazīstinātu ar Latvijā populārāko sporta spēli – basketbolu. Gandrīz gadsimtu esam bijuši liecinieki skaistām un vērtīgām uzvarām, piedzīvojuši neaizmirstamas emocijas, bet galvenais – lepnumu par Latvijas vārdu. Latvijas izcilākie basketbolisti kļuvuši par pasaules basketbola leģendām, un viņu veikums uz visiem laikiem ierakstīts Latvijas basketbola vēstures zelta lappusēs. Tam pamatā ir tradīcijām bagāta treneru skola un jauno sportistu smagais darbs treniņos.” akcentē LOK ģenerālsekretārs un Olimpiskais vicečempions Žoržs Tikmers.

Vienlaicīgi visās Latvijas “Olimpiskās dienas 2015” norises vietās pasākums sākās ar Olimpisko rīta vingrošanu, kuras mērķis bija dalībniekus pamodināt un sagatavot turpmākās dienas aktivitātēm, kā arī atgādināt par pareizi veiktu rīta vingrošanu kā ļoti svarīgu ikdienas sastāvdaļu.

Izglītības iestāžu audzēkņi iepazinās ar basketbola un tā spēles noteikumiem, piedalījās stafetēs un citās sporta sacensībās, kā arī zīmējumu un domrakstu konkursos izveidoja un fotogrāfijās iemūžināja iespaidus par tēmu “Basketbols ir mana spēle!”.

0 0 votes
Article Rating