• Monthly Archives: May 2021

Ar 27. maiju pieteikšanās iestājpārbaudījumam uzņemšanai Rīgas vidusskolu 10.klasēs

Foto

27. maijā no plkst. 9.00 sāksies pieteikšanās vienotajam kombinētajam iestājpārbaudījumam matemātikā un svešvalodā, skolēnu uzņemšanai Rīgas vidusskolu 10.klasēs.

Pieteikties vienotajam iestājpārbaudījumam iespējams līdz 4. jūnija plkst. 9.00 elektroniski Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta (RD IKSD) tīmekļa vietnē www.izglitiba.riga.lv, kā arī vidusskolu mājas lapās.

RD IKSD Izglītības pārvalde sadarbībā ar Rīgas pašvaldības vidusskolām jau otro gadu organizēs vienotu kombinētu iestājpārbaudījumu matemātikā un svešvalodā galvaspilsētas vidusskolu 10.klasēs, kuras kā skolēnu uzņemšanas kritēriju ir noteikušas šī iestājpārbaudījuma rezultātu.

Reģistrējoties kombinētajam iestājpārbaudījumam, no saraksta būs iespēja izvēlēties skolu (pārbaudījuma kārtošanas vietu), kurā veikt šo rakstisko iestājpārbaudījumu. Ar vienotā iestājpārbaudījuma rezultātu varēs piedalīties konkursā  uzņemšanai 10.klasē vidusskolā, kuru skolēns būs izvēlējies kā savu nākamo skolu. Vienotais kombinētais iestājpārbaudījums matemātikā un svešvalodā (vācu vai angļu) notiks klātienē šā gada 10. jūnijā.

Iestājpārbaudījuma norises laikā tiks ievēroti valstī noteiktie epidemioloģiskās drošības pasākumi. Lai piedalītos iestājpārbaudījumā, skolēniem divas dienas pirms pārbaudījuma būs jāveic Covid-19 siekalu tests tajā skolā, kuru skolēns norādījis kā pārbaudījuma kārtošanas vietu. Gadījumā, ja Covid-19 tests būs pozitīvs vai skolēnam būs kontaktpersonas statuss, tad šie skolēni iestājpārbaudījumu varēs kārtot 30. jūnijā.

Papildinformācija, tostarp iestājpārbaudījuma programma, aktualitātes epidemioloģiskās drošības ievērošanā, kā arī pērnā gada pārbaudes darba paraugs, būs pieejama vidusskolu mājas lapās un RD IKSD tīmekļa vietnēs pie informācijas par pieteikšanos. Jautājumu gadījumā iespēja sazināties arī pa e-pastu: iestajparbaudijums@riga.lv.

Ņemot vērā epidemioloģisko situāciju, iestājpārbaudījumu norises laiks var tikt mainīts. Tādā gadījumā par to būs pieejama informācija RD IKSD tīmekļvietnē, sociālo tīklu kontos, kā arī skolu mājas lapās.

CE latviešu valodā 9.kl.

Kaut gan obligātie eksāmeni 9. klasēm šogad atcelti un skolēni raksta diagnosticējošos darbus, tomēr gandrīz 2000 jauniešu, kas mācās mazākumtautību izglītības programmās, ir izvēlējušies kārtot latviešu valodas eksāmenu. Tas notiks klātienē nākamnedēļ – 19. un 20. maijā. 

Lai eksāmenu norise būtu droša, arī 9. klašu skolēniem jāveic testēšana atbilstoši Veselības ministrijas izstrādātajam un papildinātajam testēšanas algoritmam. Gan skolēniem, gan pieaugušajiem, kas iesaistīti eksāmenu norisē, dalība eksāmenā iespējama tikai ar negatīvu Covid testu. Jau no šodienas Veselības inspekcija pieņem iesniegumus uz 9.klases skolēnu testēšanu, skolas organizē testēšanu sadarbībā ar laboratoriju. Testēšana jāveic līdz 17. maijam, un testus apmaksā no valsts budžeta līdzekļiem.  Pirms eksāmena testus veic arī visi eksāmenu norisē iesaistītie pieaugušie. 

“Skolas soma” — Āraišu ezerpils

6.A klase “Skolas somas” ietvaros 29.04.2021  apmeklēja izzinošo nodarbību “Āraišu ezerpils. Jautājumu tikpat cik atbilžu.” un 30.04.2021 “Lidojošo ezeru teikas: pasaka vai vēstures avots.

 Skolēniem bija iespēja iepazīties ar Āraišu ezerpils vēsturi, par cilvēku dzīvesveidu, nodarbošanos un ikdienu.

Nodarbības pamatā bija stāstījums un diskusijas ar skolēniem, kas tika papildināta ar daudzveidīgiem attēliem, kas ļāva vieglāk uztvert un saprast doto informāciju. Lielu sajūsmu skolēnos izraisīja spēle Kahoot, kas sniedza ne tikai atgriezenisko saiti par doto pasākumu, bet arī ļāva sacensties skolēniem gan gudrībā, gan arī veiklībā.

Skolēni atzīmēja, ka nodarbības vadītāja ļoti saprotami un interesanti stāstīja. Viņi uzzināja gan par to kā tika celta ezerpils, gan par cilvēku dzīvi, nodarbošanos, darbarīkiem, apģērbu.

Visvairāk skolēnus pārsteidza tas, ka ezerpilī cilvēki dzīvoja ļoti mazās mājiņās, kurās bija tikai 1 istaba. Šī istaba vienlaicīgi bija gan virtuve, gan darbnīca, gan arī guļamistaba, turklāt tai nebija pat skursteņa un tāpēc istabā vienmēr bija dūmi (dūmistaba). Darot darbus, cilvēki sēdēja uz grīdas, jo tur bija mazāk dūmu.

Skolēnus pārsteidza arī tas, ka darbarīkus un apģērbu ezerpilī cilvēki izgatavoja paši savām rokām. Apģērbs skolēniem likās skaits, bet neērts. Toties biteniekam bija jābūt fiziski spēcīgam, jo lai iegūtu medu, viņam bija jākāpj kokā.

Uzskatam, ka tās bija ļoti interesantas, izzinošas un labi organizētas nodarbības, kas ļāva ne tikai pilnveidot savas zināšanas, bet arī radīja interesi savas valsts vēsturi.

Paldies “Skolas somai” un tās koordinatorei Snežannai Parfjonovai!

“Skolas soma” — pantomīma

Projekta “Skolas soma” ietvaros 8.c  klases skolēniem 30.04 bija iespēja noskatīties digitālo  Teatrālā pantomīmu un cirka priekšnesumu kombinējoša izrādi — PantoCirks.

Šajos apstākļos, kad nav iespējas klātienē apmeklēt kultūras pasākumus, skolēniem bija iespēja iepazināties  kar pantamimo mākslu  un  dabūt  pozitīvas emocijas.

Pateicoties mākslinieku radošajai pieejai, pasākumu klāsts bija plašs un daudzveidīgs.

Izrādes laikā skolēni vēroja stāstu par varoni – sapņotāju, kurš ceļo. Savā ceļā viņš sastop iguānu un meiteni. Sapņotāja ceļojums ir pilns ar rotaļām, draudzību un spilgtām fantāzijām. Tā kā izrāde bija ar pantomīmas elementiem, skolēniem stāstam bija jāpievērš īpaša uzmanība, jo izrādes laikā galvenie varoņi nesarunājās, bet visu stāstīja caur ķermeņa valodu.

Izrādes noslēgumā skolēniem tika dots ieskats par cirka pamatiem un dažādām izrāžu formām. Skolēniem bija iespēja piedalīties arī meistarklasē, kuras laikā tie tika mudināti izmēģināt pantomīmas un plastiskās akrobātikas pamattehnikas.

Skolēnu atsauksmes:

Valērija:

Tas ir brīnišķīgi, ka cilvēki tādā situācijā kā šobrīd pasaulē, kad jūs nevarat iet uz šādām izrādēm un pasākumiem, paldies, ka cilvēki mēģina veidot šādus video, tas ir uzslavas vērts.

Man tas ļoti patika un bija interesanti novērot, arī ļoti interesantus tēlus, kurus es gribēju apskatīt, un viss tika izstrādāts ļoti detalizēti.

Anastasija:

Bija diezgan interesanti vērot notiekošo. Es uzzināju, kas ir Pantomīma. Un es uzzināju, kā tiek iegūtas pantomīmas prasmes. Pateicoties pantomīmas mācībām, var nostiprināt ķermeņa muskuļus. Attīstās arī ritma sajūta, dzirdes un redzes atmiņa.

Deniss:

Man patikā pantomīma. Viņa bija smieklīga, ļoti labi aktieri, laba sagatavošana. Bet dažreiz tas bija biedējoši.

Evelīna:

Biju ļoti uzjautrināta un pārsteigta par videoklipu.

Pantomīma ir ļoti interesanta lieta, bet skatīties, ko cilvēki dara, bija ļoti smieklīgi. Mīmu plastiskās kustības un viņu roku žesti man atgādināja itāļus, jo, runājot, viņi bieži žestikulē un kaut ko rāda ar rokām.

Man šķiet, ka, lai kļūtu par mīmu, ir jābūt bagātīgai iztēlei. Un pantomīmas procesā iztēle attīstās vēl vairāk, tāpēc šī ir diezgan interesanta  māksla.

Artēmijs:

Man pantomīma un cirka izrāde patika tikai daļēji, jo es ne visu varēju saprast. Man šī izrāde likās dīvaina un nesaprotamā. Toties man viņa patika, jo izrādē bija interesanta un neparasta. Es domāju ka dzīvē man tas nebūs vajadzīgs.

Artjoms:

Izrāde man patika! Man patika visi aktieri un viņu izrādes. Es domāju, ka no šī video uzzināju ļoti daudz. Brīvajā laikā mēģināšu veikt dažādus vingrinājumus. Un es mēģināšu kļūt nedaudz līdzīgs aktieriem šajā izrādē. Iesaku visiem meklēt!

Nākamajā klases stundā stundā runāsim par citiem interesantiem virzieniem Latvijas mākslā kopā ar klases audzinātāju V. Svečņikovu.

Paldies programmai “Latvijas skolas soma”  par iespēju mācīties kaut ko jaunu!

Paldies projektam “Skolas soma” par iespēju

Šis mācību gads, neskatoties uz pandēmijas radīto diskomfortu, ir  mūsu skolas 11. un 12.klases skolēniem bijis tomēr interesants. Literatūra ir tas mācību priekšmets , kurš ļauj mums izteikties, diskutēt, sapņot un pilnveidot savu garīgo pasauli.

19.aprīlī mēs noskatījāmies R.Blaumaņa lugu “Indrāni” tiešsaistē, kuru piedāvāja projekts un sniedza Latvijas Nacionālais teātris. Režisors Valters Sīlis, lomās: Ģirts Jakovļevs, Lolita Cauka, Uldis Anže, Daiga Gaismiņa, Juris Lisners, Daiga Kažociņa, Ainārs Ančevskis, Jurģis Spulenieks, Anna Klēvere, Agnese Cīrule.

Līdz tam bijām noskatījušies arī G.Cilinska režisēto filmu “Indrāni” (1971). 

12.klasē stundā mums notika diskusija par filmu un izrādi. Katrs gribēja izteikt un pastāstīt par  savām izjūtām par filmu un izrādi.

Izrāde rosināja daudz vairāk jautājumu-kāpēc? Centāmies atrast uz tiem atbildes, diskutēt.

Pēc izrādes noskatīšanās tika piedāvāts radošais darbs jauniešiem — kļūt par rakstnieku vai režisoru filmai vai izrādei un mainīt sižeta gaitu.

Bija tik interesantas pārdomas par paaudžu konfliktu kā senos laikos, tā mūsdienās, idejas par to, kā mazināt domstarpības starp vecākiem un bērniem. Un bija tik daudz interesantu atziņu šajos radošajos darbos!

Jūlija Šeikovska situāciju (lugā) risina šādi : ”Vecāki un bērni pacentās uzmanīgi uzklausīt cits citu. Ieva un Edvarts aizdomājās un tomēr saprata, ka vecākiem jau ir grūti strādāt, un atbildība par saimniecības nākotni ir tikai uz viņu pleciem. Vecāki nolēma, ka viņi palīdzēs bērniem ar padomiem, kad tas būs vajadzīgs.”

Daudz un dažādas bija idejas un padomi.

Pateicamies Latvijas Nacionālajam teātrim un projektam „Skolas soma” par šo brīnišķīgo iespēju iepazīt R.Blaumaņa lugu tik daudzveidīgos un mūžam aktuālos tēlus un dzīves situācijas.

Man ļoti patika izrāde “Indrāni”! Ļoti pamācoša un liek domāt par daudzām lietām. Šī uzstāšanās mani iespaidoja visu dienu. Es gribētu vairāk šādus pasākumus ar iespēju apskatīt dažādas teātra izrādes!..

“Indrāni” ir viens no pazīstamākajiem R. Blaumaņa literārajiem darbiem, kurā rakstnieks pilnībā apliecinājis savu meistarību dramaturģijas satura un R. Blaumanis lugā aplūkojis saimniecisku un ētisku konfliktu, kas saistīts ar paaudžu attiecībām, īpašuma apsaimniekošanu un tā pārņemšanu. Mēs paskatījamies izradi.

Emociju jūra, ir par ko padomāt! Paldies par jūsu aktiermeistarību, šādu centību – ir ļoti patīkami apmeklēt profesionāļus! Talanti! Visi varoņi ir iemiesoti.

Paldies saka 12. un 11.klases kolektīvam un latviešu valodas un literatūras skolotājai Irēnai Ašakai

Sasniegumi starptautiskajā ZPD pasākumā

Apsveicam mūsu 9.kl. absolventus ar sasniegumiem 🌟 starptautiskajā ZPD konkursā ar darbu, kas sasniedza I vietu Latvijas skolēnu 45. zinātniskājā pētniecības darbu konferencē pagājušajā gadā, ar ko arī startēja šī gada starptautiskajā pasākumā.
Pašlaik Aleksandra Dubovska studē Rīgas Valsts 3.ģimnāzijā un Jana Zēberga studē Valsts Klasiskā ģimnāzijā.