• Monthly Archives: October 2020

Zinātkāres centrs ZINOO

25.09. 5. klases skolēni “Skolas soma” ietvaros devās mācību ekskursijā uz centru “Zinoo”. Pasākums ilga 2 stundas. Pirmā stunda — brīvais laiks “Zinoo” telpās, kur bērni patstāvīgi izzināja, mēģināja, eksperimentēja. Otrā stunda — lekcija, kurā bērniem stāstīja par acu kontaktu, žestiem, mīmiku un ķermeņa valodu. Nobeigumā bērni noskatījās dažādus iluzionista trikus. Pasākums izdevās, bērni bija apmierināti.

Sveču darbnīca

Kā svece deg.

Cik skaisti svece deg!

Cik balta liesma šūpodamās mirgo!

Un tumsa bēg. Un atkal — gaisma bēg.

/I.Ziedonis/

6. oktobrī skolā viesojās Artis un Inese Treimaņi programmas ,,Skolas soma” ietvaros.  2.–3.klašu skolēni kopā ar skolotāju T. Zdanovsku  piedalījās un aktīvi līdzdarbojās izzinošā nodarbībā ,,Sveču darbnīca.’’ Skolēni uzzināja, kā parādījās uguns, ugunskurs, lāpa. Izrādās, ka sveces agrāk gatavoja no dzīvnieku taukiem! Pirmās sveces tika lietas jau 3.g.t.p.m.ē. Sveces kalpoja kā pirmās apgaismes ierīces. Sveces liesma bija redzama nabadzīgos mitekļos, pilīs, kroņlukturos. Mūsdienās svece ir ne tikai gaismas ierīce, bet ir arī maģiskais spēks.

Adventes vainags, Sveču diena 2.februārī, Veļu laiks, Ziemassvētki…

Skolēniem bija lieliska iespēja pašiem liet savas svecītes. Kāds gandarījums redzēt savas košās sveces izstādē!

“Skolas soma” Rīgā

Septembra vidū 8.–11.klašu skolēniem bija iespēja piedalīties vēsturiskajā orientēšanās spēlē ,,Ķengarags-Maskavas forštate”, ko piedāvāja gids A. Lukjančenko.  Pasākums notika programmas ,,Skolas soma’’ ietvaros.  Skolēni, izmantojot IT tehnoloģijas, iepazinās ar vairākiem Maskavas forštates  vēsturiskiem objektiem: Spīķeri, Zinātņu akadēmija, Rīgas Jēzus Evaņģēliskā luterāņu baznīca, Rīgas vecticībnieku draudze, uzzināja jaunu par Kuzņecova porcelāna fabriku.

Klases audzināšanas stundās katra grupa prezentēja redzēto, demonstrēja fotogrāfijas, dalījās iespaidos, veidoja sienas avīzes.  Vēstures un kultoroloģijas skolotāja V. Lavrentjeva stundās kopā ar skolēniem apkopoja un paplašināja  informāciju par Ķengaraga vēsturiskiem objektiem.

Skolēni atzīmēja, ka ,,Spēle bija aizraujoša, uzzinājām daudz jauna par Ķengaragu, paplašinājām savu redzesloku. Mācījāmies orientēties, patika strādāt grupās.”

Autore: Snežanna Parfjonova

“Skolas soma” Ventspilī

Mācību gada sākumā mēs devāmies braucienā uz Ventspili, kur ne tikai atpūtāmies, bet arī iepazināmies ar pilsētu. Ventspils ir viena no lielākajām ostas pilsētām Latvijā. Mums bija jauks ekskursijas vadītājs, kurš iepazīstināja mūs ar skaistākām vietām pilsētā. Mēs redzējām gan veco pilsētu, gan modernās ēkas, apmeklējām jaunu bibliotēku, redzējām jaunu koncertzāli un mūzikas skolu, kā arī pārbaudījām savus spēkus piedzīvojumu takā. Pēc ekskursijas devāmies uz kempingu, kur pavadījām atmiņām pilnu vakaru: spēlējām volejbolu, klausījāmies mūziku un aizgājām uz jūras krastu baudīt krāsainu saulrietu.


Otrajā dienā mums bija brauciens ar kuģīti “Hercogs Jēkabs” pa Ventas upi. Redzējām rūpniecības pilsētas daļu un ostu. Pēc kuģa brauciena mums izdevās apmeklēt tirgu vecajā pilsētā un izbaudīt skaistu mūziku.
Pēc ekskursijas uz Ventspili mums palika lieliskas atmiņas, un tagad esam pilnīgi gatavi jaunajam mācību gadam.

Autore: Jūlija Šeikovska