• Monthly Archives: September 2020

Olimpiskā diena 2020

Pagājušās nedēļas piektdienā 18.septembrī, Eiropas mobilitātes nedēļas ietvaros, skolā norisinājās Olimpiskā diena. Ņemot vērā mainīgos laikapstākļus tika ieplānoti divi sporta pasākumu varianti — ārpus skolā vai skolā. Bet skolēniem arī jātur distanci, tāpēc pasākumi notika grupās, kas ir veidoti pēc klasēm, vairākās skolas vietās.

Olimpiskā diena ir vienīgais vispasaules pasākums, ko ik gadus organizē Olimpiskā kustība. Lielākā daļa nacionālo Olimpisko komiteju piecos kontinentos izmanto šo iespēju, lai cilvēkos vairotu Olimpiskās vērtības – izcilību, draudzību, cieņu.

“Olimpiskās dienas” norisi Starptautiskā Olimpiskā komiteja atbalsta kopš 1987.gada, aicinot pasaules valstu nacionālās Olimpiskās komitejas atzīmēt SOK dzimšanas dienu. Tradicionālo Olimpiskā diena visā pasaulē notiek 23. jūnijā, kad ir SOK dibināšanas diena.

Latvijā Olimpiskā diena tiek rīkota kopš 1992.gada.

Latvijas Olimpiskā komiteja “Olimpisko dienu” rīko Olimpiskās kustības popularizēšanas nolūkā, apliecinot savu atbalstu Olimpiskajiem ideāliem, veselīgam dzīves veidam un godīgas spēles principiem sportā.

3D drukāšana skolā

Kādreiz 3D printeri bija pieejami 3D drukāšanai patiesi tikai profesionāļiem vai augstākās izglītības iestādēs. Tad tos sāka izmantot profesionālās vidējās izglītības iestādes, bet šobrīd printeri jau ir pieejami skolēniem datorikas/informātikas un inženierzinības stundās arī mūsu skolā. Bērniem ir pieejamas arī ārpus skolas nodarbības, kurās viņi apgūst 3D modelēšanas pamatus.