• Monthly Archives: October 2019

11.–12.kl. skolēnu ekskursija uz Liepāju.

Mēs, 11.–12. klašu skolēni,  projekta „Latvijas skolas soma” ietvaros  6.septembrī  devāmies  izglītojošā ekskursijā uz  Kurzemi, Liepāju.  Daudzi no mums  iepriekš nebija bijuši Liepājā — ,, pilsētā, kurā piedzimst vējš.”   Liepāja ir viena no lielākajām pilsētām Latvijā.  Mēs līdzpiedzīvojām mūsu ekskursijas vadītāja Alekseja Lukjančikova aizraujošam stāstam par Liepāju: Baltijas jūra, pirmais tramvajs, Līvas osta, Tirdzniecības kanāls, Liepājas teātris, Latvijas Universitāte…

Pirmā mūsu pietura bija Brocēnos. Mēs jautri pavadījām laiku Brocēnu Gaisa takās. Pārbaudījām sevi veiklībā, mācījāmies pārvarēt šķēršļus. Saldū mēģinājām orientēties pilsētā , izmantojot planšetes. Vai Jūs  zināt, kas ir ,, Kapelleru nams”?  Izrādās, ka Kapelleru ģimene ieradās Saldū no Austrijas, 1857.gadā uzcēla namu un atvēra aptieku, pagrabā bijušas iekārtotas telpas privātai slimnīcai. Šajā ēkā ilgu laiku atradās Saldus rajona bibliotēka, bet tagad aktīvi saimnieko biedrība ,,Kapelleru nams”. Tieši ,,Kapelleru nams’’ mums piedāvāja izmēģināt  savas spējas orientēties pilsētā. Lai atrastu kādu objektu, mēs pildījām uzdevumus. Ļoti patika strūklaka ,,Medus piliens”.  Izrādās, strūklakas autors ir Saldū dzimušais tēlnieks Kārlis Īle. Strūklaka atrodas Māra Čaklā skvērā. Strūklakas ideja sakņojas Saldus novadpētnieka- dzejnieka Māra Čaklā — pilsētas poētiskajā salīdzinājumā ar ,,medus pilienu Kurzemes bļodā”. Sarežģīti, bet interesanti bija uzdevumi par vecvārdiem latviešu valodā.

Paliks atmiņā arī Oskara Kalpaka muzejs un piemiņas vieta ,,Airītes”.  Oskars Kalpaks bija latviešu pulkvedis, Latvijas zemessardzes latviešu vienību pirmais komandieris. Gides stāstījuma laikā mēs uzzinājām par O. Kalpaka bērnību un jaunību, aplūkojām ekspozīciju un grupās pildījām uzdevumus Darba lapā.

Par  ekskursijas galapunktu  kļuva Liepājas pludmale, Baltijas jūra. Jūras viļņi aiznesa tālumā mūsu emocijas, labo garastāvokli, iespaidus par redzēto, dzirdēto, darīto. Mēs ar nepacietību gaidīsim pasākumu projekta „Latvijas skolas soma” ietvaros, lai papildinātu  savas zināšanas par Latvijas vēsturi un kultūras vērtībām.

Raksta autori: J. Šeikovska  un J. Stepaņans.

Foto autors: Jurijs Kiseļovs

Pirmklasnieku iesvētīšana

Pagājušajā piektdienā notika pirmklasnieku iesvētīšanas skolēnu parlamenta locekļu vadībā (9.kl.). Pasākuma laikā pirmklasniekiem stāstīja par skolas vēsturi, kā arī tika atklātas skolas noslēpumi, piem. ka 74.vidusskola bija viena starp pirmajām Rīgas skolām ar datoriem datorklasē.  Skolēni arī piedalījās zīmēšanas konkursā un tika apbalvoti ar gardumiem.

Personības analīze 🤔

Pagājušajā nedēļā skolu apmeklēja profesijas specialiste-psiholoģe, kura ar vidusskolas skolēniem veica viņu personības izpēti, lai noteiktu, kādas ir vadošas personības īpatnības nepieciešamas topošiem studentiem ar izvēlēto profesiju.

Piepildām savas skolas somas ar bagāžu, ko vērts nest dzīvē!

Aiz pleciem vasaras brīvlaiks, Zinību diena, pirmie pārbaudes darbi.  Laiks steidzas! Nekas nestāv uz vietas. Bet kā gribētos aizkavēties kādā jaukā mirklī…

Lai 2019./2010.mācību gads kļūtu iespaidiem bagātāks, mūsu skola turpina piedalīties programmā ,,Skolas soma.”  Arī šogad  ikvienam Rīgas 74.vidusskolas skolēnam būs iespēja semestrī apmeklēt vismaz vienu kultūras pasākumu , kas tieši saistīts ar mācību procesu. Tā ir lieliska iespēja papildināt savas zināšanas par Latvijas vēsturi un kultūras vērtībām, kā arī iepazīties klātienē ar vēsturisko mantojumu un zinātnes sasniegumiem. Skolēnus gaida interesanti un aizraujoši pasākumi gan skolā, gan ārpus skolas.

Iniciatīvas ,,Latvijas skolas soma” ietvaros 1.semestrī:

1.–2.klases                      Ziemassvētku izrāde.

3.–6., 9.–10.klases         Interaktīvi zinātniskā izrāde LABORATORIUM.

7.klases                          Virtuālais planetārijs.(3D)

8.klases                         Muzejpedagoģiskā programma ,,Melngalvju nam.”

11.–12.klases               Ekskursija uz Liepāju.

6.oktobrī mūsu skolas audzēkne piedalījās Kaļiņingradas apgabala atklātajā kiokusinkai-kan turnīrā. Sava vecuma absolūta svara kategorijā ieņēma godalgoto III vietu.

Sasniegumi sportā jau septembrī!

28.septembrī mūsu skolas audzēkņi — Gabriela Kotova (7.klase) un Timurs Kotovs (2.klase) piedalījās Olaines otrajā atklātā čempionātā pēc pilnkontakta JOSUI KARATE un izcīnīja zelta medaļas savās kategorijās.

Novēlam šajā sezonā mūsu sportistiem sasniegt vēl nebijušus rezultātus, rast spēku un motivāciju strādāt vēl smagāk un neatlaidīgāk, lai sasniegtu visaugstākos rezultātus!