• Monthly Archives: April 2019

Projekts kulturoloģijā

12. klasēs kulturoloģijas stundu ietvaros V. Lavrentjevas — vēstures un kulturoloģijas skolotājas vadībā notiek projekts par kultūru 20./21. gs. Latvijā. Kultūra kopumā apzīmē atsevišķu sapratīgu indivīdu, grupu vai sabiedrību produkta kopumu. Tā sevī ietver tehnoloģijas, mākslu, zinātni, ka arī morālās sistēmas un konkrēto grupu raksturīgo uzvedību un paradumus.  Šīs projekts notiek katru gadu un jauniešiem ir iespēja uzaicināt viesi, kurš pārstāv kādu kultūras jomu, sazinoties ar viņu internetā. Cilvēki labprāt piekrīt piedalīties šādā pasākumā un komunicē ar skolēniem. Šogad projektā piedalījās tādi kultūras pārstāvji kā: mūzika — Artjoms Kuricins, dizains — Sergio Laskins (starptautiska mēroga dizainers), teātra māksla, balets — Margarita Demjanoka (Nacionālās operas pirmā balerīna), teātra māksla — Jeļena Frolova (Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātra vadoša aktrise), radio — Jūlija Mihailovska (Radio MixFM, Baltkom vadītāja). Projekts vēl turpinās un to noteikti apmeklēs vēl daudzi interesanti cilvēki. Skolēniem patīk piedalīties projektā, jo ir dota iespēja uzzināt jaunu un noderīgu informāciju par kultūru Latvijā.


Autore: Karoļina Koročkina

uzdevumi.lv un eksāmeni

Šobrīd visiem mūsu 9. un 12.kl. skolēniem ir pieejamas uzdevumi.lv PRO licences lai gatāvoties eksāmeniem. 😎

Kā sagatavoties eksāmeniem ar www.uzdevumi.lv 

Tuvojoties eksāmenu laikam, skolēni arvien biežāk sāk uztraukties – kā labāk sagatavoties, ar ko sākt, kā visefektīvāk pārbaudīt un uzlabot savas zināšanas? Lai atvieglotu satraucošo posmu līdz pārbaudījumu dienai, Uzdevumi.lv piedāvā ieteikumus, kā skolēniem izmantot portālu un tā sniegtās iespējas pirms eksāmeniem.

Seko līdzi eksāmenu grafikam

Gatavošanos eksāmeniem jāuzsāk laicīgi un pakāpeniski, tāpēc ir svarīgi būt informētam par datumiem, kuros eksāmeni plānoti. Lai palīdzētu nepalaist garām svarīgos pārbaudījumus, esam izveidojuši īpašu grafiku, kurā 9. un 12. klašu skolēni var pārskatāmi redzēt gan eksāmenu datumus, gan ērti piekļūt treniņuzdevumiem:
Atvērt eksāmenu grafiku

Risini eksāmenu treniņuzdevumus

Bieži satraukuma iemesls ir neziņa, ko īsti gaidīt no eksāmeniem un kam būt gatavam. Uzdevumi.lv piedāvā skolēniem iespēju izmēģināt un risināt iepriekšējo gadu eksāmenu uzdevumus, kas papildināti ar dažādām variācijām, kā arī pareizo atbilžu skaidrojumiem, kas ļaus padziļināti nostiprināt savas zināšanas. Eksāmenu treniņuzdevumi pieejami tādos priekšmetos kā latviešu valodamatemātikaangļu valoda un vēsture.

Atkārto mācību tēmas

Atkārtošana – zināšanu māte, tieši tāpēc papildus treniņam pirms eksāmeniem noteikti noderēs atkārtot arī dažādas mācību tēmas, kas skolā apgūtas gadu gaitā. Vienkopus tēmas dažādos mācību priekšmetos vari apskatīt Uzdevumi.lv sadaļā “Virtuālā skola”.
 

Informācijai: Eksāmenu treniņuzdevumi un uzdevumu skaidrojumi portālā ir pieejami lietotājiem ar aktīvu PROF pakalpojumu. Savukārt tēmas latviešu valodā, matemātikā un citos skolas mācību priekšmetos 1.-12. klasei ir pieejamas bez maksas.
 

Vēlam veiksmi un ticam, ka jums viss izdosies!

Talantu konkurss 2019

29.martā skolā notika talantu konkurss, kurā piedalījās visi skolas audzēkni divos posmos — 1.–4. klases un 5.–12. klases. Konkursa mērķis ir veicināt bērnu interesi par klasisko mūziku, daiļradi, mākslu un nodrošināt to profesionālo attīstību, dāvinot iespējas piedalīties arī īpašās meistarklasēs.
Mēs uzskatam, ka mūsu talanti ir par maz novērtēti, tāpēc ar konkursa palīdzību vēlamies jauniešiem sniegt iespēju sākt bruģēt ceļu uz mākslas virsotnēm. Iepriekšejo gada dalībnieku sasniegumi parāda, ka konkurss ir labvēlīga augsne pašiem pirmajiem soļiem ceļā uz to. Izsakām pateicību pedagogiem, kuru sniegtā motivācija jaunajiem talantiem ir ļoti svarīga.

Parasti skolā bērni uzstājas ar priekšnesumiem ar prieku, skatītāju priekšā skaita dzejolīšus, spēlē vai dzied. Taču ir bērni, kurus šī pasākuma kņada satrauc un ar uzstāšanos publikas priekšā tik raiti neiet. Ir “drošie bērni”, kuri skaļi, izteiksmīgi un ar smaidu iziet zāles priekšā un demonstrē savu priekšnesumu, taču ir bērni, kuriem šāda uzstāšanās sagādā raizes.

Arī vecākiem gatavošanās laiks ir saistīts ar uztraukumu, kā bērns tiks galā ar uztraukumu, kad būs jāuzstājas, kas būs, ja viņš negribēs piedalīties aktivitātēs?
Kā norāda psihologi, mazu bērnu vēlme un interese uzstāties, kopā dejot, dziedāt, skaitīt dzejoļus ir saistīta gan ar viņa temperamenta iezīmēm, gan ar satraukumu, gan konkrētā brīža noskaņojumu.
Ir labi apdomāt šis lietas, gatavojoties svētkiem un konkursiem un, ņemot tās vērā, plānot arī bērna svinību aktivitātes un nepieciešamo atbalstu. Bet pats būtiskākais vecākiem atcerēties, ka svarīgi ir gūt prieku visu gatavošanās laiku, un uzstāšanās ir tikai viena šī pasākuma sastāvdaļa. Ir labi šo sajūtu nodot un mācīt bērnam. Jo šis uztraukums var būt lielāks, ja viss uzsvars tiek likts uz vienu šo īpašo mirkli. Arī vecāku vilšanās, ja bērns ilgi gatavoto priekšnesumu neparāda “perfekti” ir saistītas ar vecāku orientēšanos uz rezultātu, nevis procesu.