• Monthly Archives: December 2018

Izcilnieku apbalvošana

Noslēdzas mācību gada 1.semestris, bet, pirms skolēni devās pelnītajā atpūtā, tika sveikti tie audzēkņi, kuri parādījuši labus rezultātus mācībās. Lepojamies ar skolēniem, kuri saņēma īpašas liecības – sudraba un zelta, ko sagatavoja Skolēnu Padomes pārstāvji un svinīgi pasniedza skolas direktora vietnieki — Zinaida Kočergina, Irīna Aizpuriete un Jeļena Maksimenko.

Balle “Ziemassvētku pasaka” skolā

Vidusskolas Ziemassvētku balli šogad plānojam dienu pirms liecību izsniegšanas — 21. decembrī. Ieeja ballē tika atvērta laikā no 17:45 līdz 18:15, kad tika paredzēta svinīgā atklāšana. Ballē bija dzīvā mūzika, kā arī DJ. Visiem, kam apnika baudīt mūziku zālē, tika nodrošinātas arī citas izklaides vietas — galdi ar uzkodiem un foto stūris.

Ādolfa Alunāna muzeja muzejpedagoģiskā programma un ekskursija Jelgavā

Skolas 6.–9. klašu skolēni programmas “Latvijas skolas soma“ ietvaros 29.novembrī, 6., 7.decembrī un 13.decembrī brauca ekskursijā uz Jelgavu, kur apmeklēja Ā.Alunāna muzeju un iepazinās ar Jelgavas pilsētas vēsturi un tās kultūras pieminekļiem.

Sākumā mēs devāmies uz Ā.Alunāna muzeju, kur ar interesantu uzdevumu palīdzību, sadaloties komandās, atkārtojām un papildinājām zināšanas par latviešu rakstniekiem un viņu daiļdarbiem. Sapratu, ka jāpapildina savas zināšanas par latviešu literatūras klasiķiem.

Pēc tam mūsu gids Aleksejs Lukjančikovs jautri, interesanti, asprātīgi un draudzīgi pastāsīja par Jelgavu, tā ir viņa dzimtā pilsēta, par krāšņo pili, kur tagad ir Latvijas Lauksaimniecības  universitāte. Bija ļoti interesanti, mūsdienīgi, un viss notika nepiespiestā gaisotnē. Es un mani klasesbiedri ļoti novērtējam programmu “Latvijas skolas soma”, jo ar tās palīdzību mēs izglītojamies, paplašinām mūsu zināšanas par Latvijas kultūru.

Autore: 9.b klases skolniece Laura Kukša

Ekskursija “Kultūras mantojuma iepazīšana Vecrīgā un programmas “Ornaments” apmeklējums Mākslas muzejā Rīgas Birža“

Šā gada 27. un 27.novembrī programmas “ Latvijas skolas soma “ ietvaros jau otro reizi 5.klašu skolēni devās iepazīt kultūras vērtības. Šoreiz bija iespēja papildināt savas zināsanas par Vecrīgas vēsturi un par ornamentu rašanās pirmsākumiem dažādās Austrumu zemēs un Latvijā.

“Man ļoti patika, ka mūsu gids Aleksejs Lukjančikovs iedeva darba lapas, un grupās mēs staigājām, meklējām atbildes uz jautājumiem par Vecrīgu. Manā grupā visgrūtākais jautājums bija par Vecrīgas spoku,” stāsta 5.b klases skolniece Milana Varoņina.

“Mākslas muzejā Rīgas Birža mums bija ļoti interesanta programma “Ornaments”, kuru vadīja gide Maija. Es iepazinos ar vissenākajiem ornamentiem Senajā Ēģiptē, Japānā, Ķīnā, Grieķijā, Indijā, Indonēzijā un Latvijā. Izrādās, ka visām pasaules tautām ļoti līdzīgi tika zīmēti šādi ornamenti, kā saule, zeme, ūdens. Man ļoti patika, ka varēju pārzīmēt zīmēšanas albumā tos. Tagad es labāk sapratīšu ornamentu nozīmi uz dažādiem mākslas darbiem un ikdienišķiem priekšmetiem, “ 5.klases skolniece Vera Černogorova.

Paldies gidiem Maijai un Aleksejam!

Autors: 5. klases skolēns Nikita Kasparovičs

Kultūras mantojuma iepazīšana Vecrīgā ar VEF muzeja apmeklējuma programmu

Šā gada oktobrī un novembrī mūsu skolas 10.–12. klašu skolēni programmas “Latvijas skolas soma “ietvaros viesojās VEF Kultūras pilī un VEF vēstures muzejā, kur bija iespēja redzēt pagājušā gadsimta 50.gadu Latvijas arhitektūras stila paraugu, uzzināt VEF Minox stāstu un redzēt industriālo kultūras mantojumu.

“Mani pārsteidza plašais izstrādājumu klāsts, kuru ražoja VEF  20. gs. 30. gados – elektriskās spuldzes, putekļu sūcēji, kabatas lukturīši un baterijas, vēja ģenerators u.c. To visu precīzi raksturo teiciens: “VEF ražoja visu, sākot ar adatām un beidzot ar lidmašīnām.” Muzeja krājuma lepnums ir fotoaparāts VEF Minox – pasaulē pazīstamākais VEF ražojums, kas ir viena no Latvijas Kultūras kanona vērtībām. Pēc šīs ekskursijas varējēm pildīt testu, atbildes meklējot muzeja ekspozīcijā.

Protams, jāpasaka arī svarīgs fakts, kāpēc ekskursija VEF pilī un muzejā bija aizraujoša, jo to vadīja gids Aleksejs Lukjančikovs. “Uzskatu, ka mūsdienās katram gidam ir jābūt tik mūsdienīgam, zinošam un atraktīvam, tad jebkura vecuma skolēniem būs interesanti apmeklēt muzejus un paplašināt savu redzesloku”, 11. klases skolniece Anneta Kļujeva.

10. klases skolēns Pāvels Marčenkovs: ” Ekskursijā VEF kultūras pilī un VEF vēstures muzejā gids A. Lukjančikovs plaši un saprotami pastāstīja par restaurācijas darbiem, parādīja unikālus eksponātus. Es varēju iesaistīties interaktīvos piedzīvojumos – izmēģināt, kā tas ir – piezvanīt, griežot telefona ciparripu, fotografēt ar VEF Minox. “

Pasākuma otrā daļa notika Vecrīgā, kur, strādājot grupās ar darba lapām, varējām atraktīvā un interesantā veidā iepazīt ēkas, leģendas, personības un pieminekļus.

“Vecrīgā man patika orientēties, jo uzzināju man pārsteidzošus faktus par manas dzimtās pilsētas vēsturi. Ar nepacietību gaidīšu 15.decembri, kad A.Lukjančikovs ieradīsies skolā, lai paziņotu uzvarētājus”,  10.klases skolniece Aņa Valenda.

Ar nepacietību gaidīsim 2.semestra programmas “Latvijas skolas soma” pasākumus.

Autore: 12. klases skolniece Karolina Koročkina