• Monthly Archives: October 2017

ES mājā notiks radošas un spocīgas Helovīna svinības.

31. oktobrī, kad pasaulē atzīmē Helovīnu jeb Visu svēto vakaru, aicinām Eiropas Savienības mājā, 1. stāvā, Aspazijas bulvārī 28, Rīgā no plkst. 17 līdz 19 piedalīties izzinošā lekcijā par šo svētku izcelsmi un nozīmi, kā arī radošajās darbnīcās. No plkst. 17 līdz 18 notiks Dr. philol. Ritas Treijas, Latvijas Universitātes Literatūras, folkloras un mākslas institūta… Read More

Halovīni skolā

Mēs, skolēnu padomes pārstāvji, aicinām jūs, 9.-12. klases skolēni, piedalīties mūsu projekta “Latvijas folkloras mantojums”.
Projekts būs 2 posmus. Pirmkārt, tas būs Halovīns, kurš notiks 27.10.2017. plkst. 18:00. Šī pasākumā laikā būs konkursi un mūzika. Būs Jautri! Mēs gribam to izdarīt, lai skolas dzīve būtu ar jaunam tradīcijām, un ari skolēni uzzinātu kaut ko jaunu. Mūsu pasākumā mēs Jums paradīsim ne tikai ārzemju varoņus, bet ari mūsu, Latvijas folklora tēlus. Lai mēs visi kopa labāk iepazīstu savu un citu tautu sakne. Halovīns notiek aktu zālē un ieeja būs tikai ar uzaicinājumiem no skolēnu padomes biedriem. Gaidām Jūs tematiskos kostīmos, kuriem ir sava vēsture.

Aktivitātes tiek organizētas projekta „Latvijas folkloras mantojums” ietvaros, projektu finansiāli atbalsta Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments.

Konkurss “Progress sākas tur, kur ir konkurence”

Vidusskolēni un studenti aicināti piedalīties eseju konkursā “Progress sākas tur, kur ir konkurence”

No 9. līdz 31. oktobrim Konkurences padome (KP) aicina vispārizglītojošo skolu 10.-12. klases skolēnus, kā arī bakalaura un 1. līmeņa augstākās izglītības studiju ekonomikas un tiesību zinātņu studentus piedalīties iestādes rīkotajā eseju konkursā par tēmu “Progress sākas tur, kur ir konkurence”. Esejā vidusskolēni un studenti aicināti sniegt savu skatījumu par konkurences nepieciešamību ikdienā gan no individuālā, gan no kopējās sabiedrības skatu punkta.

Šogad aprit 25 gadi, kopš Latvijā tiek uzraudzīta godīga konkurence. Godīga konkurences uzraudzība nozīmē, ka tiek vērtēts, vai uzņēmumi aizliegti nevienojas, vai lielie uzņēmumi ļaunprātīgi neizmanto savu varu vai arī neīsteno tādas apvienošanās, kas var radīt kaitējumu patērētājiem un ekonomiskajai attīstībai kopumā.

Lai veicinātu diskusiju par godīgas konkurences nepieciešamību dažādās sabiedrības grupās, KP aicina piedalīties iestādes rīkotajā eseju konkursā divas sabiedrības grupas – visus Latvijas vidusskolēnus, kā arī bakalaura un 1. līmeņa augstākās izglītības studiju ekonomikas un tiesību zinātņu studentus. Konkursa uzdevums ir izstrādāt un iesniegt KP ne vairāk kā divas lappuses garu eseju par tēmu “Progress sākas tur, kur ir konkurence”, kur vidusskolēni un studenti apraksta to, kā saredz konkurences nozīmi ikdienas dzīvē gan savas, gan sabiedrības attīstībā.

Divi labākie katras grupas eseju iesniedzēji saņems galda spēļu veikala dāvanu kartes, savukārt grāmatnīcas dāvanu kartes – katras grupas uzvarētāja konkrētā mācību vai studiju priekšmeta skolotājs(-a) vai pasniedzējs(-a). Papildus labākās bakalaura un 1. līmeņa augstākās izglītības studiju ekonomikas vai tiesību zinātņu grupas esejas autors iegūs prakses vietu KP.

Skolēni un studenti aicināti savas esejas iesniegt KP līdz š.g. 31. oktobrim, tās elektroniski sūtot uz e-pasta adresi konkurencei25@kp.gov.lv.

Eseju konkursa nolikums: https://goo.gl/fv1UNV