• Monthly Archives: September 2017

Skolotāju diena

Skolotāju diena Latvijā, tradicionāli, tiek svinēta pirmajā oktobra svētdienā, tāpēc  jau šo piektdiena — 29. septembrī mūsu skolā tika atzīmēta šī skaista diena. Skolēni jau no paša agra rīta sagaidīja skolotājus ar puķēm un konfektēm skolas foajē. Skolotāju dienai tika sagatavoti vairāki pārsteigumi — koncerts, kuru organizēja audzēkņi un klases audzinātāji, ziedi un muzikāli sveicieni. Skolotājiem tika veltīti muzikālie sveicieni, mūsu skolas brašo puišu un meiteņu dejas. Bija arī parodijas par skolotājiem. Šajā pasākumā varēja redzēt dažādas emocijas, bet galvenais — visi bija apmierināti.

Fotogalerija

10.kl. adaptācijas diena

Atzīmējot savu dzimšanas dienu, Starptautiskās Olimpiskās komitejas “Olimpiskās dienas 2017” pasākumi šogad notika 22.septembrī, popularizējot nezūdošās sporta vērtības – draudzību, cieņu un izcilību.

Pasākumu ietvaros arī notika 10.kl. adaptācijas diena ar vidusskolēnu izbraukumu uz Kalngali, kur jaunieši pavadīja dienu spēlējot gan spēles, kur bija nepieciešama fiziskā izturība, gan intuīcija un sadarbība, strādājot komandās. Adaptācijas dienas mērķis bija veicināt skolēnu un klašu audzinātāju savstarpējo iepazīšanos, veicot komandu saliedējošus uzdevumus, jo mūsdienās ļoti daudzi jaunieši pēc pamatskolas beigšanas maina savu skolu un turpina mācīties citā skolā, meklējot sev piemērotāku vidi. Skola ir tā vieta, kur skolēniem vajadzētu justies droši gan fiziski, gan emocionāli, toties straujo pārmaiņu dēļ, viņi nespēj bez palīdzības un atbalsta veiksmīgi integrēties skolas pedagoģiskajā un sociālajā vidē. Vieni jaunieši ļoti ātri iejūtas jaunajā vidē, skolā, bet citi, tā arī triju gadu laikā nevar īsti atrast kontaktu ar jaunajiem klasesbiedriem.

Socializācijas procesā, kas ietver sevī gan makro, gan mikro vidi, gan audzināšanu, pakāpeniski iesaistoties apkārtējā dzīvē, tiek apgūti sociālo normu pamati. Tieši sociālā vide nodrošina pašrealizācijas iespējas.

Foto autori:
Vladislavs Nazarenko
Poļina Rebrova

Fotogalerija

Pirmo gadu mūs pulcē Drošības diena

11.septembrī ikviens skolēns tika aicināts uz pagalmu, lai piedalītos Drošības dienas dažādās aktivitātēs. Šim aicinājumam atsaucās gana daudz cilvēku, lielākoties drošības jautājumi un elealsts policijas kinologu paraugdemonstrējumi ieinteresēja gan bērnus, gan skolotājus.

Ņemot vērā lielo informācijas plūsmu mūsdienās un uzmanības noturēšanas īpatnības, ir būtiski atrast veidu kā iedzīvotājus, it īpaši bērnus, atraktīvi uzrunāt par dažādiem drošības jautājumiem. Tāpēc ar Drošības dienas pasākumiem vēlējāmies bērniem pēc vasaras brīvlaika aktualizēt drošības tēmu, bet pieaugušajiem interesentiem parādīt klātienē policijas gatavību sniegt kvalitatīvu palīdzību.

Drošības dienas ietvaros gan lielie, gan mazie pasākuma apmeklētāji varēja piedalīties dažādās atrakcijās, vērot kinologu paraugdemonstrējumus, ielūkoties kriminālekspertu ikdienā un aplūkot drošības dienestu ekipējumus kā arī pēc pasākumiem kārtīgi pasportot.

Paldies Valsts policijas pārstāvjiem, skolotājiem un skolēniem, kas piedalījās Drošības dienas pasākumu organizēšanā!

Fotogalerija